گانودرما چیست؟

گانودرما چیست و چه خواصی دارد؟

سلامتی، مسئله مشترکی است که دغدغه همه ما انسان هاست و حفظ و ارتقای سلامتی، یکی از مهم ترین ارزش هایمان است که روزانه به آن اهمیت می دهیم و برای آن تلاش می کنیم. امروزه با گسترش علم و صنعت، مکمل های غذایی و دارویی بسیاری تولید شده اند که هر کدام خواص ویژه خود را ارائه می دهند و به حفظ و ارتقای سلامتی افراد کمک ویژه ای می کنند. در حال حاضر در کشور های توسعه یافته جهان مکمل های غذایی و دارویی، بخشی از سبد غذایی افراد با سنین مختلف (علی الخصوص میان سال ها و سالمندان) را تشکیل می دهند. اما اینجا قرار است با یک مکمل طبیعی و شگفت انگیز با نام قارچ گانودرما آشنا شویم که حاوی بیش از ۴۰۰ ماده ارزشمند برای سلامتی است و خواص متنوع و منحصربفردی دارد و در عین حال به دلیل طبیعی بودن آن، برای اکثر افراد جامعه قابل استفاده است. در ادامه به ترتیب به این سوالات پاسخ خواهیم داد: گانودرما چیست و چه خواصی دارد؟ ترکیبات ویژه قارچ گانودرما چیست ؟ عوارض و مضرات قارچ گانودرما چیست ؟ روش های تهیه و مصرف قارچ گانودرما چیست ؟ قهوه گانودرما چیست ؟

قارچ گانودرما

گانودرما چیست

گانودرما نام یک قارچ با ویژگیها و خواص فراوان است که تقریبا چهار هزار سال پیش برای اولین بار در کشور چین کشف شد و به دلیل خواص دارویی و درمانی فراوانی که داشت به سرعت در کانون توجه قرار گرفت و امروزه به عنوان یکی از اصلی ترین مکملهای غذایی در رژیم غذایی بسیاری از افراد در سرتاسر دنیا قرار گرفته است.

گانودرما در شرق آسیا با نام های دیگری از جمله ریشی و لینگ ژی هم شناخته میشود. جالب است بدانید که کمیاب بودن این قارچ در گذشته، امکان استفاده آن را برای همگان میسر نمیکرد و به همین دلیل در چین باستان فقط افراد مهم کشور مثل پادشاهان و شاهزادگان اجازه مصرف آن را داشتند. در تصویر می توانید جایگاه گانودرما را در میان گیاهان دارویی مورد استفاده در طب سنتی چین مشاهده فرمایید.

گانودرما چیست

با گذشت زمان این قارچ شگفت انگیز در خیلی از کشورهای دنیا از جمله کشور خودمون ایران هم کشف شد اما نکته ی حائز اهمیت این است که گانودرما دارای چندین و چند گونه است که البته همه ی گونه های آن سودمند و ارزشمند نیستند و حتی خیلی از این گونه ها سمی و غیرقابل استفاده نیز میباشند.
اما ارزشمندترین و با کیفیت ترین گونه ی این قارچ، گونه ی گانودرما لوسیدوم میباشد که گران قیمت ترین گونه ی آن هم به حساب می آید. در واقع میتوان به صراحت گفت که تنها گونه ی گانودرما که ارزش مصرفی دارد و مناسب جهت مصارف متعدد میباشد همین گونه ی لوسیدوم آن میباشد.

قارچ گانودرما

ترکیبات ویژه گانودرما چیست

در گانودرما بیش از ۴۰۰ ماده ارزشمند برای سلامتی موجود است. وجود ترکیبات کمیاب و حائز اهمیت در گانودرما لوسیدوم باعث شده که امروزه افراد بسیاری برای تقویت جسمانی، پیشگیری از انواع مختلف اختلالات و بیماری ها و بهبود شرایط سلامتی خود از آن استفاده کنند. در ادامه به برخی از مهمترین ترکیبات اشاره خواهیم کرد:

 • ژرمانیوم ارگانیک

  باعث بهبود جریان خون در بدن میشود که نتیجه آن احساس خستگی کمتر و افزایش اکسیژن رسانی به بافتها و اندامهای مختلف بدن ازجمله پوست، مو و مغز میباشد. همچنین ژرمانیوم ارگانیک تاثیر بسیار زیادی در دفع سموم بدن نیز دارد.

 • سوپر اکسید دیسموتاز

  باعث کندی در روند پیر شدن سلولهای بدن و در نتیجه جوانسازی میشود.

 • پلی ساکارید

  همان ماده ای که وجودش باعث میشود که به سرطان مبتلا نشویم، همچنین پلی ساکارید ها باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شده و کلسترول و چربی خون را هم کاهش میدهند.

 • تری ترپن

  باعث بهبود عملکرد گوارش شده و میتواند در برطرف کردن آلرژی و التهاب نقش موثری را ایفا کند.

 • آدنوزین مونو فسفات

  باعث از بین رفتن گرفتگی در عروق قلبی و درنتیجه کاهش احتمال سکته از جمله سکته مغزی میشود.

 

 گانودرما چیست؟

خواص گانودرما چیست

وجود ترکیبات فراوان و متنوع در گانودرما لوسیدوم باعث ایجاد خواص متنوعی در این قارچ شده است. به طور خلاصه پس از وارد کردن این مکمل طبیعی به رژیم غذایی شما، ۴۰۰ ماده ارزشمند آن ماموریت خود را در بدن شما شروع می کنند:

گانودرما به عنوان یک گیاه آداپتوژن تاثیر استرس روزمره بر بدن شما را کاهش می دهد. آداپتوژن ها محافظت کننده عصبی، ضد خستگی، ضد افسردگی، تنظیم کننده و بهبود دهنده کیفیت خواب نیز هستند. (منبع)  فشار، چربی و قند خونتان را تنظیم می کند (منبع۱ ، منبع۲ ، منبع۳). تری ترپن (یکی از ترکیب های مهم گانودرما) تمامی التهاب های بدنتان را از بین می برد و از التهاب های بعدی نیز جلوگیری می کند که نتیجه این فرآیند در پوست شما منجر به جوانسازی می شود (منبع). ژرمانیوم ارگانیک موجود در گانودرما بهبود جریان خون، فرآیند دفع سموم و اکسیژن رسانی به سلول ها و بافت های بدن را به ارمغان می آورند که نتیجه آن احساس خستگی کمتر می باشد (منبع). گانودرما و آنتی اکسیدان های متنوع و فراوانی که دارد باعث تقویت سیستم ایمنی شما می شود، همچنین پلی ساکارید ها و چندین ماده عامل دیگر ضمن اینکه تنظیم سیستم ایمنی را به خوبی انجام می دهند و در کنار هم بهترین سلاح در برابر سرطان و عفونت ها را شکل می دهند (منبع۱ ، منبع۲). در نهایت پلی ساکارید ها در کنار پپتید ها و سوپر اکسید دیسموتاز روند پیری شما را کند می کند (منبع). همچنین گانودرما حاوی مقادیر زیاد و متنوعی از ویتامین ها و مواد معدنی می باشد.

خواص گانودرما

 

برای کسب اطلاعات کامل درباره خواص گانودرما و تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است به صفحه خواص گانودرما مراجعه فرمایید.

تاثیر بر بیماریهای مختلف

حال که می دانید خواص قارچ گانودرما لوسیدوم چیست، جالب است بدانید با توجه به تحقیقات به عمل آمده در رابطه با خواص و تاثیرات این قارچ و همچنین مقالات متعدد منتشر شده در این زمینه، این قارچ میتواند بر روی پیشگیری و کمک به درمان نزدیک به ۳۰ نوع بیماری مختلف تاثیر موثر و مثبت داشته باشد.
لازم به ذکر است که گانودرما به هیچ وجه دارو نبوده و مصرف آن به عنوان داروی درمانی و یا جایگزین کردن آن به جای سایر دارو ها به هیچ وجه توصیه نمیشود و در واقع ما این قارچ را به عنوان یک مکمل غذایی دارویی میشناسیم، آن هم نه یک مکمل معمولی، بلکه یک مکمل غذایی بسیار پر خاصیت و منحصر بفرد که مصرف آن میتواند باعث تقویت و ارتقای سطح سلامتی شما شود.

مشکلات و اختلالاتی که خواص گانودرما می تواند برای آنها موثر و مفید باشد را میتوان به صورت زیر دسته بندی کرد :
انواع سرطان
مشکلات قلبی و عروقی از جمله فشار خون و کلسترول
مشکلات گوارشی و کلیوی
مشکلات پوستی
مشکلات کبدی از جمله کبد چرب
مشکلات تنفسی و ریوی از جمله آسم و برونشیت
مشکلات مفصلی
اختلالات مغزی از جمله آلزایمر
اختلالات عصبی از جمله پارکینسون
اختلالات خواب از جمله بی خوابی
میتوانند به واسطه ی گانودرما تا حد قابل قبولی کنترل شوند و حتی در برخی از بیماریها میتوان از مصرف طولانی مدت (مصرف بیش از ۱ سال که بسته به افراد مختلف نیز متغیر خواهد بود) انتظار بهبودی و درمان داشت .

در حال حاضر(سال ۲۰۱۹ – ۱۳۹۸) تعداد ۲۵۴ مقاله علمی بین المللی و ۱۳۷ مقاله علمی ایرانی درباره گانودرما و خواص مختلف آن منتشر شده است.

مقالات علمی بین المللی درباره گانودرما

مقالات علمی ایرانی درباره گانودرما

 

گانودرما چیست و چه خواصی دارد

خواص متعدد و متنوع این قارچ موجب کمک به پیشگیری و کنترل و درمان طیف وسیعی از بیماری ها می شود:

جهت مطالعه ی بیشتر راجع به خواص و نحوه ی تاثیرگذاری بر بدن: خواص گانودرما

عوارض و مضرات قارچ گانودرما چیست

مصرف این قارچ به صورت پودر شده خالی و فرآوری نشده میتواند آسیبهای بسیار جدی به کبد، کلیه و سایر اندامهای حیاتی درونی بدن وارد کند به همین دلیل در دنیا عموما این قارچ را به صورت فرآوری شده مصرف میکنند.

مسمومیت کبد با پودر قارچ گانودرما

مسمومیت کبد با پودر قارچ گانودرما

نکته ی مهم دیگر این است که مصرف این قارچ به دلیل یکی از خاصیت های اصلی آن یعنی سم زدایی با برون ریزی هایی همراه است، این برون ریزی در اکثر موارد از طریق ادرار و عرق انجام می شود، ولی در صورت وجود مقدار سموم بالا در بدن شما ممکن است این برون ریزی به اشکال زیر نیز اتفاق بیفتد:

 • خلط
 • جوش
 • اسهال
 • حالت تهوع
 • سردرد
 • التهاب و خارش پوستی

اگر در هر یک از مراحل مصرف، علائم بالا در شما ظهور کرد، نشانه سمزدایی قوی در بدن شما است و این نشانه ها کاملا موقتی و زودگذر هستند و با تداوم مصرف بدن شما کاملا سمزدایی شده و سطح بالاتری از سلامتی را تجربه خواهید کرد.

بهترین روش مصرف این قارچ در دنیا، به صورت قهوه می باشد. چرا که در قهوه گانودرما مضرات قارچ خام از بین می رود و خواص مضاعفی نیز به آن اضافه خواهد شد.

موارد منع مصرف گانودرما چیست

 • زنان باردار و شیرده
 • افرادی که در پنج سال اخیر، عمل پیوند اعضا داشته اند.
 • افرادی که آسپرین بزرگسال استفاده می کنند.

چگونه گانودرما را تهیه و مصرف کنیم ؟

این قارچ به صورت های مختلفی مانند پودر، قارچ خشک شده، کپسول، شامپو، صابون و قهوه گانودرما موجود است.

با توجه به وجود گونه های زیاد و متفاوت و انواع روش های کاشت در دنیا، دسترسی به گونه لوسیدوم با کیفیت که تمام ویژگیها و خواص یاد شده را دارا باشد کمی دشوار است. قیمت قارچ گانودرما در ایران که به صورت آزاد و فاقد مجوز فروخته می شوند، گرمی یک الی دو هزار تومان است و ناخالصی های فراوانی دارد و همانگونه که به آن اشاره کردیم ممکن است منجر به تولید سم و وارد شدن آسیب جدی به بدن شود.

میزان مصرف مجاز قارچ گانودرما برای یک فرد بالغ حداکثر ۴ گرم در روز می باشد

خرید محصولات گانودرما
 

پودر قارچ گانودرما

پودر این قارچ (که به صورت کپسول نیز موجود است) و قارچ های خشک شده با دو درجه کیفی یک و دو در بازار وجود دارند،انواع مختلف این قارچ در بازار ایران موجود است ولی اغلب آنها گانودرما لوسیدوم اصل نیستند زیرا تولید نوع لوسیدوم نیاز به شرایط خاص فنی و تجهیزات دارد.

قهوه گانودرما

قهوه گانودرما

قهوه به دلیل دارا بودن کافئین طبیعی و همچنین خواص منحصر بفرد دیگری که دارد به عنوان مکمل در کنار این قارچ عمل می کند و خواص جدید و مضاعفی را بوجود آورده که باعث افزایش تاثیرات مثبت آن میشود.

قهوه فوری سوپریم گانودرما

قهوه گانودرما دکتر بیز

خوشبختانه در کشور ما ایران و برای اولین بار و به عنوان دومین شرکت در دنیا، شرکت دکتر بیز توانسته با به کارگیری جدیدترین علوم در حوزه ی طب سنتی و گیاهان دارویی تنها کمپانی ایرانی باشد که به شکلی کاملا استاندارد قارچ گانودرما لوسیدوم را آن هم به ایده آل ترین شکل مصرفش یعنی ترکیب و فرآوری شده با قهوه در اختیار شما قرار دهد. تا همه با خیالی راحت و طعمی بی نظیر بتوانند از این قارچ شگفت انگیز استفاده کنند و از فواید آن بهره ببرند.

خرید قهوه گانودرما

هر فنجان قهوه گانودرما حاوی ۲ گرم پودر گانودرما لوسیدوم خالص می باشد که از قسمت های اصلی و دارای خاصیت این قارچ استخراج شده است.

قهوه سوپریم

شرکت دکتر بیز یک قدم فراتر رفته است و این قارچ را با دو گیاه دارویی و پرخاصیت دیگر به نام های جینسینگ و خرنوب ترکیب کرده است و محصول ارزشمندی با نام قهوه سوپریم گانودرما را خدمت شما عرضه کرده است.

شامپوها و صابون گانودرما

محصولات آرایشی و بهداشتی گانودرما دکتر بیز

شامپو و صابون گانودرما دکتر بیز از محصولاتی هستند که میتوانند خواص این قارچ را برای پوست و موی شما به ارمغان بیاورند از جمله این خواص می توان به خاصیت تنظیم کنندگی و ترمیم کنندگی اشاره کرد. اگر مایل به کسب اطلاع بیشتر درباره این دو محصول و خواص آنها هستید به صفحات شامپو گانودرما و صابون گانودرما مراجعه فرمایید.

ganuderma.ir

درباره گانودرما دات آی آر

سایت تخصصی Ganuderma.ir به عنوان اولین و معتبرترین سایت تخصصی و فروشگاه محصولات معتبر گانودرما در ایران شناخته میشود که با فراگیری جدیدترین علوم حوزه ی گانوتراپی و دارا بودن تیم مشاوره و پشتیبانی مجرب اقدام به توزیع هر چه مطلوبتر و حرفه ای تر فرآورده های گانودرما آن هم به شکلی کاملا مستقیم و بدون واسطه می نماید. ضمنا سایت Ganuderma.ir اصل بودن و مجوز دار بودن محصولات عرضه شده خود را تضمین می نماید.

همه ی شما عزیزان از این پس میتوانید با ثبت سفارش از Ganuderma.ir عضو باشگاه مشتریان ما با نام “گانو اکانت” شده و علاوه بر دریافت امتیازات و خدمات مخصوص اعضای باشگاه، سلامتی را به خود و عزیزانتان هدیه دهید.

برخی از مهمترین ویژگیهای کلیدی Ganuderma.ir :

 • تخفیف های باورنکردنی مخصوص اعضای باشگاه مشتریان
 • مشاوره تخصصی و دوره ای (حین مصرف) مخصوص اعضای باشگاه مشتریان
 • مشارکت در فروش: پرداخت پورسانت معرفی مخصوص اعضای باشگاه مشتریان
 • پیشنهاد های ویژه که از طریق پیامک مطلع خواهید شد

و برنامه هایی که به زودی افتتاح می شود…

می خواهم از اخبار ویژه سایت گانودرما مطلع شوم
دریافت اخبار بدون نیاز به شماره موبایل


راهنمای کامل
خرید گانودرما


24 دیدگاه در “گانودرما چیست و چه خواصی دارد؟

  • بستگی به نوع تومور و مقدار پیشرفته بودن آن دارد، به صورت کلی گانودرما به خاطر دارا بودن پلی ساکارید ها و تری ترپنوئید ها مانع از ایجاد تومور در بدن میشود و مقادیر فراوان آنتی اکسیدان آن میتواند در بهبود تومورها نقش موثری ایفا کند.

  • طعم سوپریم ایده آل تر هست؛
   جهت مشاوره ی دقیق تر لطفا فقط با شماره های قرار داده شده بر روی سایت تماس بگیرید.

 • سلام ایا این محصول برای زگیل مقعدی درمان قطعی حساب میشود؟ و قیمت قهوه و صابون این محصول چند تومان است

  • گانودرما دارو نیست که درمان کند بلکه یک مکمل غذایی به حساب می آید که میتواند باعث کنترل و پیشگیری از برخی اختلالات و بیماری ها شود.
   برای مشاهده ی محصولات و اطلاع از قیمت آنها بر روی لینک مقابل کلیک کنید: خرید گانودرما

  • به طور کلی خواص گانودرما در همه ی این طعمها وجود دارد و فقط با قزاز گزفتن گانودرما در کنار مواد با ترکیبات مختلف برخی از خواص آن پررنگ تر میشود که مناسبتر برای برخی از بیماری ها میباشد.
   در قسمت فروشگاه هر محصول به صورت جداگانه توضیح داده شده است.
   جهت مشاوره تخصصی فقط با شماره های قرار داده شده در سایت تماس بگیرین.

 • از کجا گانودرمای اصل رو ته
  یه کنیم شرکتی یا سایتی هست ک ما بتوانیم گانودرمای اصل رو تهیه کنیم؟؟ی سوال دیگه بجه من ۵ سالشه ک دیابتی هست ایا اونم میتونه مصرف کنه؟؟

  • پاسختون داده شد.
   در حال حاضر معتبرترین مرکز خرید گانودرمای اصل سایت ganuderma.ir هست. که میتونید با خیال راحت خرید بکنید و ارتباط شما با مشاوران ما بعد از خرید قطع نخواهد شد و به شما قدم به قدم مشاوره های لازم رو میدن.

   افراد زیر ۱۸ سال باید بسیار کنترل شده مصرف کنند گانودرما رو؛ جهت مشاوره ی دقیق تر با شماره های قرار داده شده در سایت تماس حاصل کنید.

  • از مراکز معتبری که مستقیم از خود کمپانی محصول رو براتون ارسال میکنند تهیه کنید
   اصولا سایتهای فروشگاهی و واسطه ای که همه چیز در کنار گانودرما میفروشند خیلی قابل اعتماد نیستند حتی اگر نماد اعتماد الکترونیکی داشته باشند.
   پیجهای اینستاگرامی هم که اصلا نظازتی روی اونها وجود نداره و خیلی راحت تر میتوانند محصولات دست کاری شده رو عرضه کنند.
   خرید محصولات با قیمت اصلی و مصوب خود کمپانی نکته ی بسیار مهمی هست چون این محصول از ابتدای زمستان ۹۸ تا اطلاع ثانوی هیچ گونه تخفیفی ندارد. پس اگر با قیمتی پایینتر از قیمت اصلی که در فزوشگاه سایت قرار دادیم برخورد کردید کمی تامل کنید

  • سلام من پیسی دارم هرسال بایک دارو نتیجه نگرفتم حالا گفتن گانودرما مصرف کن خوب میشی هزینش بالاست اگر نتیجه داشته باشه مجبورم مصرف کنم گفتم شما کسی میشناسید که بااین گانودرما خوب شده باشه

   • ببینید گانودرما دارو نیست که درمان کند بلکه یک مکمل غذایی هست که میتواند باعث کنترل و عدم پیشرفت بیماری بشود. البته به صورت تجربی از مصرف گانودرما درمان مشاهده شده آن هم از مصرف بلندمدت آن یعنی تقریبا ۲ الی ۳ سال مصرف ولی هیچ مقاله و اثبات علمی مبنی بر درمان کننده بودن گانودرما منتشر نشده است.

  • از مراکز معتبری که مستقیم از خود کمپانی محصول رو براتون ارسال میکنند تهیه کنید
   اصولا سایتهای فروشگاهی و واسطه ای که همه چیز در کنار گانودرما میفروشند خیلی قابل اعتماد نیستند حتی اگر نماد اعتماد الکترونیکی داشته باشند.
   پیجهای اینستاگرامی هم که اصلا نظازتی روی اونها وجود نداره و خیلی راحت تر میتوانند محصولات دست کاری شده رو عرضه کنند.
   خرید محصولات با قیمت اصلی و مصوب خود کمپانی نکته ی بسیار مهمی هست چون این محصول از ابتدای زمستان ۹۸ تا اطلاع ثانوی هیچ گونه تخفیفی ندارد. پس اگر با قیمتی پایینتر از قیمت اصلی که در فزوشگاه سایت قرار دادیم برخورد کردید کمی تامل کنید

  • به جرات میتوان گفت اولین و یکی از معدود کمپانی هایی که داخل ایران گانودرما ی صد در صد اصل با نوع لوسیدوم، فرآوری و عرضه میکند کمپانی دکتر بیز هست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *