بیماری ام اس چیست

بیماری ام اس چیست

یکی از رایج ترین سوالات چند سال آخیر در کشور ما این است که بیماری ام اس چیست و چگونه میتواند باعث ضعیف تر شدن بدن و در نهایت از بین رفتن بیمار بشود ؟

بیماری اِم اِس از دسته بیماری های خود ایمنی هست. بیماریهای خود ایمنی بیماریهایی هستند که در آنها سیستم ایمنی بدن که وظیفه شان حفاظت از بدن و نابود کردن عوامل آسیب زننده ی خارجی مانند باکتری هاست، اشتباهاً شروع به حمله به بافت‌های بدن مینماید.

بیماری ام اس (Multiple sclerosis) یک بیماری ناتوان‌کننده است که مغز و نخاع را تحت تاثیر قرارداده و باعث از دست‌دادن کنترل، دید، تعادل و بی حسی می‌شود. در بیماری ام اس اعصاب، مغز و نخاع توسط سیستم ایمنی بدن آسیب می‌بینند که به این اختلال بیماری خودایمنی می‌گویند.

علائم و نشانه های بیماری ام اس

نشانه‌ها و علایم ابتلا به ام اس بین افراد مختلف، مکان اعصاب تحت‌تاثیر و در زمان‌های مختلف متفاوت بوده و می‌توانند تغییر یابند، علایم ام اس شامل:

ضعف و یا بحسی یکی یا تعدادی از اعضای بدن
ازدست دادن نسبی و یا کامل بینایی معمولا در یک چشم (اختلال عصب بینایی)
دوبینی یا تاری دید
سوزن سوزن شدن و یا درد در بعضی از بخش‌های بدن
لرزش بدن و یا عدم هماهنگی بدن
لکنت زبان
گیجی
خستگی

دلایل ابتلا به بیماری ام اس

هیچ کس در مورد دلایل اصلی اشتباه سیستم ایمنی بدن برای حمله به اعصاب در ام اس نمی‌تواند نظر قطعی دهد. بعضی از دانشمندان معتقدند ترکیبی از ژنتیک و چیزی در محیط زیست می‌تواند باعث ابتلا به این بیماری شود.

چگونگی درمان بیماری ام اس

طیف گسترده‌ای از داروهای مختلف وجوددارند که می‌توانند شدت و تکرار علایم بیماری ام اس را کاهش دهند. همچنین بعضی از انواع داروها می‌توانند سرعت پیشرفت بیماری را کاهش دهند. سایر داروها می‌توانند حملات بیماری را کوتاه کنند و همچنین علایم و مشکلات ام اس را بهبود بخشند(مانند درد، مشکلات ادراری و خشکی ماهیچه‌ها)

جالبه که بدونید امروزه افراد بسیاری در سراسر دنیا به منظور بهبود فرآیند درمان و یا حتی پیشگیری از ام اس، به قرار دادن قارچ معجزه آسای گانودرما در رژیم غذایی خود روی آورده اند. اطلاعات بیشتر در : گانودرما و ام اس

می خواهم از اخبار ویژه سایت گانودرما مطلع شوم

عضویت در خبرنامه


راهنمای کاملخرید گانودرما


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *