بیماری پیسی چیست

بیماری پیسی چیست

قطعا همه ی ما در طول زندگی خود با کلمه ی پیسی برخورد داشته ایم اما شاید دقیق ندانیم که بیماری پیسی چیست و چگونه رخ میدهد؟

پیسی، لک، برص و ویتیلیگو همگی نام یک بیماری میباشند که ما آن را بیشتر با نام پیسی میشناسیم. پیسی نام یک بیماری خود ایمنی میباشد؛ بیماری خود ایمنی به بیماری ای گفته میشود که در آن دستگاه ایمنی بدن به اشتباه حمله به خود بدن را آغاز می کند.
در این بیماری بدن، سلول های ملانین که مسئول تولید رنگدانه میباشند را به عنوان یک عامل خارجی برداشت کرده، به آنها حمله کرده و با آنها به مبارزه می پردازد و آنها را از بین می برد. در این بیماری چون سلول های رنگدانه ای از بین می روند در قسمت هایی که سلول ها از بین رفته است پوست به صورت بدون رنگ و روشن تر از پوست بدن و به صورت لک دیده می شود.

از مهمترین نشانه های بیماری پیسی ایجاد لک بر روی پوست بدن است که به دو صورت میتواند مشاهده شود، نوع محدود آن که در این حالت فقط دور چشم و یا زیر بغل شروع به روشن شدن میکنند و نوع دیگر آن در سرتاسر بدن پخش شده و مشاهده میشود.

اینکه چه اتفاقی باعث بوجود آمدن چنین اختلالی در بدن میشود هنوز به صورت کامل شناخته شده نیست اما نظریه هایی در رابطه با آن مطرح شده است. همچنین پیسی میتواند ارثی باشد و در افرادی که والدین آنها به پیسی مبتلا باشند احتمال ابتلا به پیسی افزایش پیدا کند البته این احتمال را نمیتوان به صورت صد در صد در نظر گرفت و بعضا دیده شده افرادی که خود آنها به پیسی مبتلا بوده ولی هیچ نشانه ای از این بیماری در فرزندانشان مشاهده نشده است.

برای درمان بیماری پیسی روشهای دارویی متعددی وجود دارد، همچنین از طریق لیزر هم میتوان این بیماری را درمان کرد اما در خیلی از موارد این روشها پاسخگو نیست.
اما ازین به بعد میتوان به کمک گانودرما این مشکل را تا حد بسیار زیاد و موثری حل کرد. اطلاعات بیشتر در : گانودرما و پیسی

می خواهم از اخبار ویژه سایت گانودرما مطلع شوم

عضویت در خبرنامه


راهنمای کاملخرید گانودرما


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *