کاشت گانودرما

کاشت گانودرما

قبل از اینکه بخواهیم راجع به کاشت گانودرما انواع روشهای رشد و نحوه کشت آن اطلاعاتی به دست آوریم بد نیست که اول کمی با خود گانودرما آشنا شویم.
اگر بخواهیم به ساده ترین شکل ممکن توضیح دهیم که ” گانودرما چیست ؟ ” باید بگوییم که گانودرما نام یک قارچ از خانواده ی قارچهای طبیعی است، که به خاطر وجود مولفه های فعال، ترکیبات طبیعی و آنتی اکسیدانهای فراوانی که دارد امروزه در میان جوامع مختلف طرفداران بسیاری پیدا کرده و افراد بسیاری در سرتاسر جهان به مصرف این قارچ منحصر بفرد روی آورده اند. جهت اطلاعات بیشتر راجع به گانودرما، گانودرما چیست را مطالعه کنید.

انواع روشهای رشد و نحوه کشت گانودرما

در زمانهای قدیم گانودرما تنها در اعماق جنگل ها و صخره های کوهستانی یافت می شد و کاشت گانودرما به صورت علمی در آن زمان هنوز شناخته نشده بود. و یک گیاه بسیار کمیاب و سلطنتی به حساب می آمد که فقط درباریون و افراد عالی رتبه ی مملکت می توانستند از آن بهره ببرند.

در سال ۱۹۷۰، یک تکنسین به نام یوکیو نائویی از دانشگاه تحقیقات علمی موادغذایی کیوتو از “روش کشت گانودرما با تفکیک هاگی” برای کشت موفقیت آمیز این قارچ استفاده کرد.
این روش کشت در سال ۱۹۷۵ در چین آغاز شد. از آنجا که آب و هوا و شرایط خاک در آن منطقه ایده آل است این تکنیک محبوبیت بسیاری یافت. به این ترتیب، افراد بیشتری از سرتاسر دنیا می توانستند از این گیاه باستانی استفاده کنند.

به طور کلی رشد و کاشت گانودرما به یکی از سه روش زیر انجام میشود:

  • رشد طبیعی
  • کشت مخزنی
  • کشت روی تنه ی درختان

در این روش ها بذر قارچ گانودرما کشت می گردد و هر کدام از این روش ها الگوی رشد مخصوص به خود و مزایا و معایب خاص خودشان را دارند.

رشد طبیعی گانودرما

محصول این روش که بطور طبیعی در طبیعت انجام می شود گانودرمای وحشی نامیده می شود. این روش به ذره چوبی تجزیه شده درخت برای تشکیل بدنه میوه بستگی دارد. بااینحال، این نوع قارچ کمیاب معمولا در مناطق کوهستانی مرتفع یافت می شود. حتی اگر کسی بتواند بصورت تصادفی این گیاه طبیعی را پیدا کند بدلیل بالا بودن سن گیاه قدرت تاثیرگذاری آن بر سلامت انسان کاهش می یابد.
با بالا رفتن سن این قارچ بدنه آن مانند چرم سفت می شود. در این زمان، پودر هاگ گانودرما در بدنه میوه آزاد شده و در نتیجه قدرت آن بسیار کم میشود. بعلاوه، اگر چوب درخت سمی باشد ممکن است قارچ گانودرمای وحشی هم سمی شود. و از آنجایی که این قارچ ها در شرایط پرخطر برداشت می شوند کنترل کیفیت آن غیرممکن است.

البته در کشور چین که زادگاه اصلی این قارچ به حساب می آید در برخی از مناطقی که در آن کاشت گانودرما به صورت طبیعی اتفاق میفتد و رشد میکند نظارت های ویژه ای وجود دارد تا قارچ گانودرمای طبیعی و جوان که بالاترین میزان خواص را دارد در بهترین زمان خود چیده شود.

کشت مخزنی

درحال حاضر محبوب ترین روش کشت گانودرما همین کشت مخزنی است. در این روش از بسته های پُرشده با خاکه چوب و موادشیمیایی استفاده می شود. قارچ هایی که به این روش پرورش داده می شود دوره رشد کوتاهی دارند و محصول نهایی بعد از دو ماه قابل برداشت است.

بازده بالا و هزینه پایین در این روش آن را به یک تکنیک مقرون به صرفه برای کاشت گانودرما تبدیل کرده است. ولی از آنجا که قارچ روی مخزن های چوبی به همراه مواد شیمیایی رشد می کنند این روش باعث دغدغه و نگرانی بسیاری از مصرف کنندگان میشود. بعلاوه، گانودرمای تهیه شده به این روش از جذب نورطبیعی خورشید، باران و جوهره طبیعت محروم است. به همین خاطر بدنه آن نرم بوده و حتی گاهی خرد می شود.

مقدار ژرمانیوم ارگانیک، تری ترپن ها و پلی ساکاریدها که از جمله اصلیترین مولفه های گانودرما به حساب می آیند هم در این نوع قارچ ها اندک است. همچنین، نمی توان از آنها بیشترین پودر هاگ گانودرما را استخراج کرد. در نتیجه، تاثیر درمانی آن بسیار کمتر از کشت گانودرما روی تنه چوبی درختان است.

کشت بر روی تنه درختان

بهترین و ایده آل ترین روش برای کشت گانودرما، کشت بر روی تنه درختان است.
گانودرمایی که روی تنه درختان پرورش یابد برداشت آن یک سال طول می کشد. این فرایند زمان بر بوده و زحمت زیادی دارد. بااینحال، از آنجا که جذب کامل نور خورشید و آب زمان بیشتری می برد، بدنه محصول نهایی سفت و یکپارچه است. بعلاوه گانودرما هاگ های ارزشمند بسیاری دارد.

ژرمانیوم ارگانیک، تری ترپن ها و پلی ساکاریدهای موجود در گانودرمای کشت شده روی تنه ی درختان حدود ۶ برابر بیشتر از گانودرمای کشت شده به روش طبیعی یا مخزنی است. در نتیجه، عناصر فعال و ارزش پزشکی این نوع گانودرما با دیگر روشهای کشت آن به هیچ وجه قابل مقایسه نیست.

چگونه گانودرما را تهیه و مصرف کنیم ؟

در کشور ما ایران در حال حاضر اولین و تنها کمپانی که به صورت کاملا علمی و اصولی مجوز قانونی برای واردات و فرآوری قارچ گانودرما را دارد کمپانی دکتر بیز میباشد. که ارزشمند ترین گونه ی  گانودرما یعنی گانودرما لوسیدوم را با ایده آل ترین شکل کشت گانودرما یعنی کشت بر روی تنه ی درختان تهیه و فرآوری کرده است و آن را در دو سبد کالایی مختلف قهوه های گانودرما و محصولات بهداشتی گانودرما از جمله صابون و انواع شامپو عرضه میکند. سایت گانودرما نمایندگی مستقیم محصولات شرکت دکتر بیز را داراست و شما می توانید تازه ترین تولیدات این شرکت را با تخفیف رسمی شرکت خریداری نمایید.

در ایران قارچ گانودرما خام و فرآوری نشده نیز که با روش کشت مخزنی تولید می شود. که می توانید نمونه با کیفیت و مورد تایید آن را به صورت پودر قارج گانودرما و قارچ گانودرما کامل با کلیک بر روی نام آنها مشاهده و خریداری نمایید.

 

اطلاع از اخبار از طریق پیامک:




دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.