گانوتراپی

گانوتراپی

گانوتراپی یا “پیشگیری توسط مصرف قارچ گانودرما” یکی از پرکاربردترین روشها برای عدم ابتلا به بیماری ها و کنترل و کمک به درمان بیماری ها در دنیا به حساب می آید. که امروزه طرفداران بسیاری در نقاط مختلف جهان پیدا کرده است.
از آنجایی که گانوتراپی خواستگاه چینی داشته بهتر است تا قبل از اینکه به تعریف کاملتری از این عنوان بپردازیم کمی با طب سنتی چینی آشنا شویم.

طب سنتی چینی

طب سنتی چینی در طی هزاران سال شکل گرفته است و به عنوان نماینده طب سنتی شرق آسیا تمامی روش های طب ژاپنی و کره ای را نیز در بر میگیرد.

طب گیاهی چینی یکی از بخش های مهم طب سنتی چین است که تمرکز آن در بازگرداندن تعادل در انرژی و روح و روان برای حفظ سلامت و پیشگیری از بیماری ها، به جای درمان بیماری ها یا مشکلات است.
از گیاهان دارویی برتر در طب سنتی چین می توان به گانودرما، جینسینگ، آسترانگالوس و جینکو اشاره کرد.

طب سنتی چینی

در طب سنتی چینی، ۴ ستون اصلی برای سلامتی تعریف می شود:

 • نگرش ذهنی مثبت
 • سبک زندگی سالم
 • تغذیه سالم
 • مکمل ها

که این طب سعی در منظم کردن و رعایت شدن هر یک از این ستونها در افراد دارد تا بدینوسیله سطح سلامتی در فرد افزایش پیدا کند.

در واقع طب سنتی چینی که قدمت آن به ۲۰۰ سال قبل از میلاد برمیگردد سعی در ایجاد تعادل بدن و روح فرد با محیط اطراف او دارد تا بدین طریق، بیماری (اختلال) به وجود آمده ناشی از عدم هماهنگی با محیط، در فرد برطرف شود.

گانوتراپی چیست

همان طور که قبل تر اشاره کردیم گانوتراپی در واقع پیشگیری از بیماری و کنترل و عدم پیشرفت بیماری به وسیله ی قارچ گانودرما میباشد. که میتواند تاثیرات مثبت زیادی بر روی سلامتی فرد و بالا رفتن کیفیت آن بگذارد.

قارچ گانودرما لوسیدوم در طب سنتی چین به عنوان گیاه دارویی برتر یا پادشاه گیاهان شناخته می شود که از آن به وفور استفاده می شود. و به طور کلی تمرکز بر روی پیشگیری از بیماری ها دارد تا درمان آنها.

گانودرما چیست

در دنیای امروز عوامل محیطی و غیر محیطی مختلف موجود، باعث بوجود آمدن سبک زندگی ناسالم در زندگی افراد بسیاری شده عواملی مانند استرس، تنشهای عصبی، آلودگی هوا و زندگی کردن در شرایط محیطی نابسامان، تغذیه ی نامناسب و مصرف غذاهای مملو از نمک، شکر، چربی، مواد تراریخته، مواد افزودنی و …
وجود تمامی این اختلالات که هرکدام میتوانند دلایل و ریشه های متعددی داشته باشند به مرور زمان منجر به کاهش سطح سلامتی در افراد جامعه میشود.
درواقع سموم و مواد مضری که به واسطه ی تمامی عوامل ذکر شده وارد بدن میشوند در بلند مدت میتوانند زمینه ساز بروز بیماری ها و احتلالات مختلف درونی بدن شده و سلامتی و نشاط فرد را در معرض خطر قرار دهد

دیدگاه اصلی در گانوتراپی به این صورت خلاصه می شود:

 • تمام مشکلات سلامتی بدن انسان از دو علت سرچشمه میگیرد: سموم و عدم تعادل در بدن (استرس و…)
 • پیشگیری بهتر از درمان است

پس هدف اصلی از گانوتراپی، سمزدایی بدن و ایجاد تعادل در تمامی متابولیسم ها و فعل و انفعالات درونی بدن میباشد آن هم قبل از اینکه بیماری و یا اختلال به وجود بیاید یا فراگیر بشود.

مراحل گانوتراپی

به صورت کلی گانوتراپی را میتوان در ۵ مرحله خلاصه کرد:

 1. شناسایی
 2. سم زدایی
 3. تنظیم کردن
 4. بازیابی سلولی
 5. جوان سازی سلولی

گانودرما به محض ورود به بدن شروع به بررسی بیماری(ها) و اختلال(ها) موجود در بدن میکند و پس از آن با سمزدایی بدن منجر به منظم شدن فعل و انفعالات درونی بدن علی الخصوص در سیستم ایمنی، سیستم اعصاب، سیستم گوارش و سیستم قلب و عروق میشود. پس از آن گانودرما شروع به ترمیم سلولهای ضعیف شده در بدن کرده و در نهایت منجر به جوانسازی سلولی میشود.
البته لازم به ذکر است که هرکدام از این مراحل مختلف در گانوتراپی در بازه های زمانی مشخصی پس از شروع به مصرف گانودرما اتفاق می افتد که ماکزیمم تا ۳ سال بعد از مصرف گانودرما خواهد بود.

به عبارتی دیگر یک دوره ی کامل گانوتراپی به ۳سال زمان نیاز دارد.

 

اطلاع از اخبار از طریق پیامک:
4 دیدگاه در “گانوتراپی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.