گانودرما و کلیه

گانودرما و کلیه

کلیه و کبد در کنار هم به عنوان یکی از اصلی ترین ارکان سیستم گوارشی هر فرد تلقی میشوند و عهده دارِ یکی از مهمترین فعالیتهای زیستی انسان یعنی سمزدایی و پاکسازی بدن میباشند.
در ادامه به معرفی کلیه و مکانیزم عملکردی آن در بدن پرداخته و انواع مختلف بیماریهای کلیوی را بررسی کرده و در رابطه با گانودرما و کلیه و نحوه ی اثربخشی این قارچ پرخاصیت بر عملکرد کلیه و اختلالات آن اطلاعاتی را کسب خواهیم کرد.

گانودرما چیست

گانودرما در واقع نام یک قارچ بسیار پرخاصیت و در عین حال کمیاب میباشد که به دلیل وجود ویژگیها و خواص منحصر بفردی که دارد امروزه در دنیا کاربرد بسیاری پیدا کرده و افراد بسیاری به شکلهای مختلفی از این قارچ استفاده کرده و از آن بهره مند میشوند.

بیماری های کلیه کدامند

پیش از بررسی تاثیر گانودرما بر کلیه ، بیماری های مرتبط با بحث گانودرما و کلیه را معرفی میکنیم. کلیه یک عضو به اندازه مشت است که در قسمت پشتی معده قرار دارد.هر کلیه حاوی حدود ۱ میلیون سلول کلیوی است. این سلول ها موادمغذی آمده از خون را جذب کرده و تنها مقداری از آب و مواد زائد آن را به شکل ادرار دفع می کنند.

عفونت کلیه به سه شکل:

 1. عفونت حاد کلیه (التهاب)
 2. عفونت مزمن کلیه
 3. عفونت کلیوی مرحله آخر

تقسیم بندی میشود همچنین بیماری های ناشی از ضعیف شدن کلیه ها شامل اسید اوره بالا (نقرس)، پروتئین موجود در ادرار و ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن میباشد.

سلول های مُرده کلیه را دیگر نمی توان احیا کرد. گیاهان دارویی مانند گانودرما تنها می توانند عملکرد سلول های باقیمانده را تقویت کرده و مانع از آسیب بیشتر به آنها شوند. به همین خاطر است که نمی توان بیماران دیالیزی را درمان کرد، زیرا کلیه بصورت جدی منقبض شده است.

اگر گزارشات پزشکی نشان میدهند که کلیه های شما مثل ساعت کار میکنند به این معنا نیست که هیچ مشکلی ندارید در واقع اگر هر دو کلیه شما به نصف منقبض شده باشند (یعنی نصف سلول های آن مرده باشند) گزارش شما همچنان عملکرد کلیه هایتان را طبیعی نشان می دهد. کلیه ی نصفه هم همچنان می تواند کار تصفیه خون را انجام دهد. به همین دلیل است که بعضی افراد یکی از کلیه های خود را اهدا کرده و همچنان با یک کلیه به زندگی خود ادامه می دهند. اما وقتی کلیه های شما با تنها ۲۰ % تا ۳۰ % سلول های اصلی باقی مانده باشد، گزارش پزشکی شاخص های غیرطبیعی را نشان میدهد. اما دیگر خیلی دیر است و شما مجبور هستید درمان شکنجه آور دیالیز را شروع کنید.

علائم بیماریهای کلیه

وجود اختلال و بیماری در کلیه با علائمی همراه است که از بارزترین این علائم میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افزایش فشار خون
 • مشکل در ادرار
 • تکرار ادرار حتی در خواب
 • ادرار همراه با حباب
 • کمر درد
 • ضعف پاها

عوامل به وجود آورنده ی بیماری های کلیه

همچنین برخی عوامل موثر در بوجود آمدن بیماریهای کلیوی شامل موارد زیر میباشد:

 • مصرف غذاهای پرنمک (ایجاد بار اضافی برای کلیه، قلب و عروق خونی)
 • مصرف بیشاز حد گوشت و غذای دریایی
 • مصرف آب کم
 • مصرف طولانی مدت آنتی بیوتیک ها، مسکن ها، استروئیدها و غیره (مواد سمی)
 • فشار خون بالا (آسیب به عروق خونی کلیه)
 • دیابت
 • استرس و عصبانیت دائمی
 • لوپوس – SLE (واکنش خودایمنی)
 • گلو دردهای درمان نشده (التهاب)
 • سرباز زدن از تخلیه به موقع ادرار
 • بزرگ شدن پروستات در مردان

گانودرما و کلیه

قارچ گانودرما به عنوان یک گیاه دارویی برای تقویت کلیه می تواند کارکردهای این عضو مهم را تقویت کند و با مولفه های فراوانی که دارد باعث اثربخشی مطلوب و قابل توجه بر این عضو مهم شود. در ادامه تاثیر گانودرما بر کلیه را بررسی خواهیم کرد.

تاثیر گانودرما بر کلیه

مواد موجود در گانودرما از جمله اسید نوکلئیک موجود در گانودرما کلیه را تقویت می کند تا بتواند سموم را خنثی سازد، پروتئین موجود در ادرار را کاهش دهد و کلسترول را تجزیه کند.
همچنین وجود آنتی اکسیدانهای فراوان در گانودرما میتواند منجر به بازسازی سلولی و در نتیجه محافظت بیشتر از سلولهای کلیه ای شود.

یکی از مقالات دانشگاهی بین المللی در زمینه گانودرما و کلیه را می توانید از طریق لینک زیر مشاهده فرمایید:

اثر پلی ساکاریدهای گانودرما لوسیدوم روی کلیه

تهیه و مصرف گانودرما

حال که درباره تاثیر گانودرما بر کلیه اطلاعاتی کسب کردید جالب است بدانید که قارچ گانودرما دارای گونه های مختلفی میباشد که از میان آنها تنها گونه ی لوسیدوم آن است که ارزشمند بوده و دارای همه ی خواص فراوان یاد شده آن میباشد.
کم یاب بودن گانودرما لوسیدوم باعث شده تا متاسفانه افراد بسیاری اقدام به فروش گونه های بی کیفیت و فاقد ارزش این قارچ بکنند و حتی در کشور خودمون ایران هم افراد سود جوی بسیاری شروع به تبلیغ و توزیع گونه های بی کیفیت گانودرما به شکل پودر شده کرده اند که نه تنها هیچ تاثیر مثبتی بر روی بدن ندارد بلکه مصرف آن میتواند آسیب های جدی نیز به بدن وارد بکند.

خوشبختانه در ایران و برای اولین بار شرکت دکتر بیز اقدام به فرآوری و توزیع قارچ گانودرما لوسیدوم آن هم به شکلی کاملا استاندارد و به صورتی کاملا علمی کرده است و در حال حاضر تنها کمپانی ایرانی میباشد که این قارچ را با اخذ تمامی مجوزهای قانونی گانودرما و به شکلی کاملا حرفه ای عرضه میکند.

خرید گانودرما

قهوه گانودرما و کلیه

در ادامه شاید این سوال برایتان به وجود آمده باشد که قهوه گانودرما چیست؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت که قهوه گانودرما در اصل گانودرمای غنی شده با قهوه میباشد که در واقع بهترین روش مصرف گانودرما در دنیا میباشد. تمام مطالبی که در بخش تاثیر گانودرما بر کلیه گفته شد درباره قهوه گانودرما نیز صدق می کند علاوه بر اینکه اثربخشی خواص گفته شده افزایش می یابد.
وجود کافئین، آنتی اکسیدان و سایر خواص طبیعی که در قهوه وجود دارد با قرار گرفتن در کنار گانودرما باعث بوجود آمدن خواص منحصر بفرد و جدیدی میشود که علاوه بر افزایش اثربخشی گانودرما، جذب آن را هم در بدن سریعتر میکند.

خرید قهوه گانودرما

کافه لاته گانودرما

در کافه لاته گانودرما، قرار گرفتن قارچ گانودرما در کنار قهوه و شیر منجر به اثرگذاری مطلوبتر بر سیستم دستگاه گوارش ازجمله کلیه ها میشود و همچنین میتواند باعث منظم شدن عملکرد آن نیز بشود.

گانودرما و سایر بیماری ها

تاثیر گانودرما بر کلیه محدود نمی شود و مصرف قارچ گانودرما لوسیدوم و قرار دادن آن در رژیم غذایی روزانه میتواند منجر به پیشگیری بسیاری از بیماریها و اختلالاتی که در معرض ابتلا به آنها هستیم شود و در صورت ابتلا به هر یک از این بیماریها باعث کنترل آن بیماری و عدم پیشرفت آن شود؛ در زیر نام تعدادی از این بیماریها آورده شده اند که میتوانید با کلیک بر روی هریک از آنها اطلاعات کافی از آنها و نحوه ی اثر بخشی گانودرما بر آنها را کسب نمایید:

اطلاع از اخبار از طریق پیامک:
12 دیدگاه در “گانودرما و کلیه

 • سلام بنده ۲۶سالمه بیماری لوپوس کلیه دارم الان۱۱ساله که دارم و قرص کورتون مصرف میکنم اما پیوند نشدم فقط قبلا دیالیز شدم درحال حاضرهم دیالیز نمیشم و الان یکساله متوجه شدم که زگیل تناسلی دارم به من گانودرمای ازنوع لاته رو معرفی کردن و سفارش دادم میخواستم ببینم واقعا تاثیر بد رو کلیم نمیزاره؟ ممنون میشم راهنماییم کنیم

  • مصرف قهوه ی گانودرما میتونه عملکرد کلیه ها رو منظم کنه و منجر به تقویت اون ها بشه در نتیجه جای نگرانی نیست
   لطفا جهت دریافت مشاوره ی تخصصی فقط با شماره ی قرار داده شده در داخل سایت تماس بگیرید و یا با همان شماره از طریق واتس اپ پیام دهید

 • سلام بیمارم بخواد گانودرما رو برای درمان دیابت مصرف کند اما کراتینین خون بالای ۳ هست و کلیه کمی نارساست ضرری ایجاد میکنه برای کلیه؟ دارو خاصی برای کلیه مصرف نمیکنن… اما دیابت و کلسترول و ناراحتی چشم و تری گلیسیرید دارند راهنمایی می‌کنید… خواهرم برای لاغری استفاده کرد حساسیتش شدید شد خیلی اذیت شد. اگر پاسخ رو ایمیل هم بفرمایید ممنون میشم

  • با توجه به بالا بودن تری گلیسیرید و کلسترول بهتره که ابتدا توسط دمنوش مصفی خون نسبت به برطرف کردن این موارد اقدام بشه و بعد برای کنترل دیابت و قند خون محصولات مناسب مصرف بشن.
   توصیه می کنم جهت دریافت مشاوره ی تخصصی دقیقتر فقط با شماره ی قرار داده شده در داخل سایت تماس بگیرید و یا با همان شماره از طریق واتس اپ پیام دهید

 • آیا روزها ی نخست مصرف گانودرما، کلیه ها درد می گیرند؟ واگر بله، علت چیست و چندروز معمولا طول می کشد؟

  • بله
   این درد در شروع مصرف طبیعیست و بر اثر واکنش‌های اولیه ی گانودرما در بدن و خصلت سمزدایی و برون ریزی گانودرما می‌باشد
   این دردها عمدتا بعد از ۲۰ الی ۴۰ روز اولیه ی مصرف از بین میروند ولی اگر ادامه پیدا کردند این موضوع رو حتما با مشاورین ما درمیان بگذارید.
   لطفا جهت دریافت مشاوره ی تخصصی فقط با شماره ی قرار داده شده در داخل سایت تماس بگیرید و یا با همان شماره از طریق واتس اپ پیام دهید

  • گانودرما صزفا میتونه باعث منظم تر شدن عملکرد کلیه ها بشه و مانع از سنگسازی بیشتر بشه وگرنه روی دفع سنگ تاثیر زیادی نداره

 • سلام بیماری که ۸سال عمل پیوند کلیه انجام داده و کورتن مصرف میکنه
  الان ۴ ماهی مبتلا به زیگیل تناسلی شده
  میتونه گانودرما مصرف کنه؟

  • خیر، با توجه به عمل پیوند کلیه و مصرف داروهای مخصوص پیوند عضو، مصرف گانودرما میتواند مشکلات جدی به وجود بیاورد

  • برای تقویت کلیه و بهبود شرایط سلولهای کلیوی بسیار مفید است به شرطی که کلیه به مرحله ای نرسیده باشد که نیاز به پیوند و یا عمل جراحی داشته باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.