گانودرما و فشار خون

گانودرما و فشار خون

امروزه فشار خون یکی از شایعترین بیماری ها و اختلالات قلبی عروقی در میان ایرانیان میباشد که عمدتا به دلیل رژیم های نامناسب غذایی و عدم فعالیتهای منظم ورزشی به وجود می آید.
پیشتر و در مطلبی جامع درباره فشار خون توضیحاتی داده شد و در ادامه نیز بیشتر راجع به گانودرما و فشار خون اطلاعات کسب میکنیم و به بررسی نحوه ی اثربخشی آن میپردازیم.

گانودرما چیست

گانودرما نام یک قارچ کمیاب بوده که زادگاه اصلی آن شرق آسیا و کشور چین میباشد.
وجود ترکیبات و مولفه های بسیار مفید و فراوان موجود در گانودرما باعث شده تا توجه ویژه ای به این گیاه فوق العاده در دنیا بشود و بیش از هر ماده ی گیاهی دیگری جهت پیشگیری و بهبود بیماری ها و اختلالات مختلف مورد استفاده قرار بگیرد.
همچنین ارزش غذایی بالای گانودرما و غنی بودن آن از انواع مختلف ویتامینها، پروتئین و املاح معدنی مورد نیاز بدن باعث شده تا بسیاری از ورزشکاران از گانودرما برای فعالیتهای ورزشی خود و افزایش انرژی و تقویت قوای جسمانی خود استفاده بکنند.

بیماری فشار خون چیست

از اصلی ترین دلایل فشار خون بالا، انباشت چربی ها و کلسترول در دیواره رگ های خونی است که بر اثر این انباشت چربی رگهای خونی باریک تر شده و قلب که باید خود را با رگ های خونی باریک تر تطبیق دهد سخت تر می تواند کار پمپاژ را انجام دهد و به همین خاطر فشار خون بالاتر می رود. همچنین گاهی قلب بخاطر موادی مانند الکل یا دیگر مواد شیمیایی موجود در سیگار خیلی تند و خیلی سخت پمپاژ می کند. این مسئله خود دلیل دیگری برای ابتلا به فشار خون است.
در واقع فشار خون بر اثر فشار زیاد و بیش از حدیست که خون در حین عبور از رگهای باریک شده بر دیواره ی رگها وارد میکند.
جهت مطالعه ی بیشتر راجع به فشار خون: بیماری فشار خون چیست

گانودرما و فشار خون

به دلیل وجود مواد موجود در گانودرما، مصرف آن میتواند منجر به اثربخشی مطلوب و مثبت بر عملکرد قلب و فشار خون بالا شود و به طرز چشمگیری این اختلال قلبی عروقی را کنترل کند.

قارچ گانودرما برای فشار خون

درمان فشار خون با گانودرما به دلیل وجود ترکیبات منحصربفرد موجود در گانودرما اتفاق می افتد:

 • تری ترپن های موجود در گانودرما به خوبی با کاهش مواد چرب انباشته مانند کلسترول و تری گلیسیریدها انسداد رگ های خونی را برطرف می کند.
 • آدنوزین مونوفسفات (AMP) گانودرما می تواند ترومبوز (لختگی خون) را برطرف کرده و انسداد رگهای خونی را برطرف می کند.
 • گیاه گانودرما جریان خون را یک دست تر کرده و به دنبال آن فشار وارده بر قلب کاهش می یابد. از همین رو فشار خون بالا بصورت طبیعی پایین می آید.
 • گانودرما به عنوان یک گیاه آداپتوژن ساز بخوبی می تواند نیروی پمپاژ قلب را تثبیت کند یعنی فشار خون بالا را در صورت پمپاژ سخت خون توسط قلب کاهش دهد و در صورت ضعیف شدنِ قلب، فشار خون پایین را بالا بیاورد.
 • همچنین قابلیت سمزدایی گانودرما سموم ناشی از مصرف داروهای شیمیایی، مصرف الکل و سیگار را از بین می برد. از همین رو، عوارض جانبی آنها را کاهش داده و از کبد و کلیه های شما نیز مراقبت می کند.

خوب است که بدانید گانودرما جدای از بهبود فشار خون بالا می تواند فشار خون را در بلندمدت در وضعیت ثابت نگه دارد. و همه افراد می توانند از گانودرما به عنوان یک گیاه پیشگیرانه برای فشار خون بالا استفاده کنند.

در لینک زیر یکی از مقاله های دانشگاهی بین المللی درباره گانودرما و فشار خون را مشاهده می فرمایید:

اثر مصرف گانودرما بر بیماری های قلبی و عروقی

چند توصیه ی دیگر برای کنترل فشار خون

حتی اگر داروهای شیمیایی و گیاهان دارویی برای کاهش فشار خون مصرف می کنید باز هم نکات زیر را فراموش نکنید:

 1. وزن خود را در حد استاندارد نگه دارید
 2. غذاهای چرب و کلسترول کمتر مصرف کنید
 3. مصرف نمک را کاهش دهید
 4. موادغذایی فیبردار بیشتری مصرف کنید
 5. هر روز ورزش کنید
 6. سیگار نکشید
 7. از استرس و خشم دوری کنید

تنها با رژیم غذایی و سبک زندگی سالم می توانید با شانس بالاتر جلوی پیشرفت فشار خون بالا را بگیرید.

تهیه و مصرف گانودرما

حال که درباره گانودرما و فشار خون اطلاعات کافی کسب کرده اید. نوبت به روش های تهیه و مصرف گانودرما می رسد.

امروزه گونه های مختلفی از قارچ گانودرما در نقاط مختلف دنیا از جمله کشور خودمون ایران کشف و شناسایی شده است که اکثر آنها غیر قابل استفاده و سمی میباشند. در میان این گونه های شناخته شده گونه ی لوسیدومِ گانودرما ارزشمندترین و بهترین گونه ی قابل مصرف گانودرما میباشد که در حال حاضر فقط در کشور چین قابلیت پرورش دارد و کشت آن نیز نیازمند تجهیزات بسیار گران قیمت و دقیق آزمایشگاهی میباشد.

در کشور ما ایران درحال حاضر شرکت دکتر بیز تنها کمپانی میباشد که اقدام به فرآوری و توزیع گانودرما لوسیدوم آن هم به صورت کاملا استاندارد و با کسب دانش کافی در این زمینه کرده است.

خرید گانودرما

قهوه گانودرما برای فشار خون

مصرف قارچ گانودرمای خالی و پودر شده که به صورت کپسولهای گانودرما و یا خود پودر آماده گانودرما به فروش میرسد به هیچ وجه توصیه نمیشود چرا که مصرف قارچ گانودرما به صورت خالی و فرآوری نشده میتواند باعث وارد شدن صدمات جدی به کبد و سایر اندامهای بدن شود و نه تنها تاثیرگذار نخواهد بود بلکه میتواند نتیجه ی عکس هم داشته باشد. از این رو در دنیا گانودرما را غالبا به صورت فرآوری شده و ترکیب شده با مواد دیگر مانند چای و یا سایر ترکیبات گیاهی مصرف میکنند

و اما بهترین روش مصرف گانودرما ترکیب آن با قهوه و کاکائو میباشد. چرا که ترکیبات طبیعی موجود در قهوه (کاکائو) از جمله کافئین طبیعی آن میتواند باعث بهبود عملکرد و اثر بخشی گانودرما در بدن و افزایش قدرت آن نیز بشود.
همچنین مصرف قهوه گانودرما باعث افزایش سرعت جذب گانودرما در بدن میشود.

خرید قهوه گانودرما

هات چاکلت گانودرما

هات چاکلت گانودرما ترکیبی از کاکائو و گانودرما است که علاوه بر دارا بودن تمام خواص گانودرما میتواند باعث تشدید خواص مفید کاکائو از جمله اثر بخشی مطلوب آن بر روی سیستم قلب و عروق بشود و یک ترکیب بسیار سودمند و مناسب را برای بهبود اختلالات قلبی عروقی به وجود بیاورد. البته این محصول برای مبتلایان به دیابت مناسب نمی باشد.

گانودرما دارو نیست !

نکته ی بسیار مهم در رابطه با گانودرما این است که بدانیم گانودرما دارو نیست بلکه یک مکمل غذایی بسیار پر خاصیت و پر فایده میباشد که میتواند باعث پیشگیری و کنترل بیماری شود و مصرف آن میتواند در کنار سایر فعالیتهایی که فرد مبتلا برای درمان بیماری خود انجام میدهد بسیار کمک کننده باشد و منجر به افزایش سرعت بهبودی و عدم پیشرفت بیماری شود.
لازم به ذکر است که مصرف گانودرما فقط مخصوص افراد دارای بیماری و یا اختلالی خاص نیست و افراد سالم هم میتوانند از آن استفاده کرده و از تمام خواص موجود در گانودرما بهره مند شوند.

گانودرما و سایر بیماری ها

طبق آخرین تحقیقات انجام شده در رابطه با قارچ گانودرما، این قارچ میتواند بر روی پیشگیری و کمک به درمان ۳۰ نوع مختلف بیماری تاثیر موثر و مثبت داشته باشد که در زیر نام برخی از این بیماریها آورده شده است:

می خواهم از اخبار ویژه سایت گانودرما مطلع شوم
دریافت اخبار بدون نیاز به شماره موبایل


راهنمای کامل
خرید گانودرما


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *