گانودرما و فشار خون

گانودرما و فشار خون

امروزه فشار خون یکی از شایعترین بیماری ها و اختلالات قلبی عروقی در میان ایرانیان میباشد که عمدتا به دلیل رژیم های نامناسب غذایی و عدم فعالیتهای منظم ورزشی به وجود می آید.
پیشتر و در مطلبی جامع درباره فشار خون توضیحاتی داده شد و در ادامه نیز بیشتر راجع به گانودرما و فشار خون اطلاعات کسب میکنیم و به بررسی نحوه ی اثربخشی آن میپردازیم.

گانودرما چیست

گانودرما نام یک قارچ کمیاب بوده که زادگاه اصلی آن شرق آسیا و کشور چین میباشد.
وجود ترکیبات و مولفه های بسیار مفید و فراوان موجود در گانودرما باعث شده تا توجه ویژه ای به این گیاه فوق العاده در دنیا بشود و بیش از هر ماده ی گیاهی دیگری جهت پیشگیری و بهبود بیماری ها و اختلالات مختلف مورد استفاده قرار بگیرد.
همچنین ارزش غذایی بالای گانودرما و غنی بودن آن از انواع مختلف ویتامینها، پروتئین و املاح معدنی مورد نیاز بدن باعث شده تا بسیاری از ورزشکاران از گانودرما برای فعالیتهای ورزشی خود و افزایش انرژی و تقویت قوای جسمانی خود استفاده بکنند.

بیماری فشار خون چیست

از اصلی ترین دلایل فشار خون بالا، انباشت چربی ها و کلسترول در دیواره رگ های خونی است که بر اثر این انباشت چربی رگهای خونی باریک تر شده و قلب که باید خود را با رگ های خونی باریک تر تطبیق دهد سخت تر می تواند کار پمپاژ را انجام دهد و به همین خاطر فشار خون بالاتر می رود. همچنین گاهی قلب بخاطر موادی مانند الکل یا دیگر مواد شیمیایی موجود در سیگار خیلی تند و خیلی سخت پمپاژ می کند. این مسئله خود دلیل دیگری برای ابتلا به فشار خون است.
در واقع فشار خون بر اثر فشار زیاد و بیش از حدیست که خون در حین عبور از رگهای باریک شده بر دیواره ی رگها وارد میکند.
جهت مطالعه ی بیشتر راجع به فشار خون: بیماری فشار خون چیست

گانودرما و فشار خون

به دلیل وجود مواد موجود در گانودرما، مصرف آن میتواند منجر به اثربخشی مطلوب و مثبت بر عملکرد قلب و فشار خون بالا شود و به طرز چشمگیری این اختلال قلبی عروقی را کنترل کند.

قارچ گانودرما برای فشار خون

درمان فشار خون با گانودرما به دلیل وجود ترکیبات منحصربفرد موجود در گانودرما اتفاق می افتد:

 • تری ترپن های موجود در گانودرما به خوبی با کاهش مواد چرب انباشته مانند کلسترول و تری گلیسیریدها انسداد رگ های خونی را برطرف می کند.
 • آدنوزین مونوفسفات (AMP) گانودرما می تواند ترومبوز (لختگی خون) را برطرف کرده و انسداد رگهای خونی را برطرف می کند.
 • گیاه گانودرما جریان خون را یک دست تر کرده و به دنبال آن فشار وارده بر قلب کاهش می یابد. از همین رو فشار خون بالا بصورت طبیعی پایین می آید.
 • گانودرما به عنوان یک گیاه آداپتوژن ساز بخوبی می تواند نیروی پمپاژ قلب را تثبیت کند یعنی فشار خون بالا را در صورت پمپاژ سخت خون توسط قلب کاهش دهد و در صورت ضعیف شدنِ قلب، فشار خون پایین را بالا بیاورد.
 • همچنین قابلیت سمزدایی گانودرما سموم ناشی از مصرف داروهای شیمیایی، مصرف الکل و سیگار را از بین می برد. از همین رو، عوارض جانبی آنها را کاهش داده و از کبد و کلیه های شما نیز مراقبت می کند.

خوب است که بدانید گانودرما جدای از بهبود فشار خون بالا می تواند فشار خون را در بلندمدت در وضعیت ثابت نگه دارد. و همه افراد می توانند از گانودرما به عنوان یک گیاه پیشگیرانه برای فشار خون بالا استفاده کنند.

در لینک زیر یکی از مقاله های دانشگاهی بین المللی درباره گانودرما و فشار خون را مشاهده می فرمایید:

اثر مصرف گانودرما بر بیماری های قلبی و عروقی

چند توصیه ی دیگر برای کنترل فشار خون

حتی اگر داروهای شیمیایی و گیاهان دارویی برای کاهش فشار خون مصرف می کنید باز هم نکات زیر را فراموش نکنید:

 1. وزن خود را در حد استاندارد نگه دارید
 2. غذاهای چرب و کلسترول کمتر مصرف کنید
 3. مصرف نمک را کاهش دهید
 4. موادغذایی فیبردار بیشتری مصرف کنید
 5. هر روز ورزش کنید
 6. سیگار نکشید
 7. از استرس و خشم دوری کنید

تنها با رژیم غذایی و سبک زندگی سالم می توانید با شانس بالاتر جلوی پیشرفت فشار خون بالا را بگیرید.

تهیه و مصرف گانودرما

حال که درباره گانودرما و فشار خون اطلاعات کافی کسب کرده اید. نوبت به روش های تهیه و مصرف گانودرما می رسد.

امروزه گونه های مختلفی از قارچ گانودرما در نقاط مختلف دنیا از جمله کشور خودمون ایران کشف و شناسایی شده است که اکثر آنها غیر قابل استفاده و سمی میباشند. در میان این گونه های شناخته شده گونه ی لوسیدومِ گانودرما ارزشمندترین و بهترین گونه ی قابل مصرف گانودرما میباشد که در حال حاضر فقط در کشور چین قابلیت پرورش دارد و کشت آن نیز نیازمند تجهیزات بسیار گران قیمت و دقیق آزمایشگاهی میباشد.

در کشور ما ایران درحال حاضر شرکت دکتر بیز تنها کمپانی میباشد که اقدام به فرآوری و توزیع گانودرما لوسیدوم آن هم به صورت کاملا استاندارد و با کسب دانش کافی در این زمینه کرده است.

خرید گانودرما

قهوه گانودرما برای فشار خون

مصرف قارچ گانودرمای خالی و پودر شده که به صورت کپسولهای گانودرما و یا خود پودر آماده گانودرما به فروش میرسد به هیچ وجه توصیه نمیشود چرا که مصرف قارچ گانودرما به صورت خالی و فرآوری نشده میتواند باعث وارد شدن صدمات جدی به کبد و سایر اندامهای بدن شود و نه تنها تاثیرگذار نخواهد بود بلکه میتواند نتیجه ی عکس هم داشته باشد. از این رو در دنیا گانودرما را غالبا به صورت فرآوری شده و ترکیب شده با مواد دیگر مانند چای و یا سایر ترکیبات گیاهی مصرف میکنند

و اما بهترین روش مصرف گانودرما ترکیب آن با قهوه و کاکائو میباشد. چرا که ترکیبات طبیعی موجود در قهوه (کاکائو) از جمله کافئین طبیعی آن میتواند باعث بهبود عملکرد و اثر بخشی گانودرما در بدن و افزایش قدرت آن نیز بشود.
همچنین مصرف قهوه گانودرما باعث افزایش سرعت جذب گانودرما در بدن میشود.

خرید قهوه گانودرما

هات چاکلت گانودرما

هات چاکلت گانودرما ترکیبی از کاکائو و گانودرما است که علاوه بر دارا بودن تمام خواص گانودرما میتواند باعث تشدید خواص مفید کاکائو از جمله اثر بخشی مطلوب آن بر روی سیستم قلب و عروق بشود و یک ترکیب بسیار سودمند و مناسب را برای بهبود اختلالات قلبی عروقی به وجود بیاورد. البته این محصول برای مبتلایان به دیابت مناسب نمی باشد.

گانودرما دارو نیست !

نکته ی بسیار مهم در رابطه با گانودرما این است که بدانیم گانودرما دارو نیست بلکه یک مکمل غذایی بسیار پر خاصیت و پر فایده میباشد که میتواند باعث پیشگیری و کنترل بیماری شود و مصرف آن میتواند در کنار سایر فعالیتهایی که فرد مبتلا برای درمان بیماری خود انجام میدهد بسیار کمک کننده باشد و منجر به افزایش سرعت بهبودی و عدم پیشرفت بیماری شود.
لازم به ذکر است که مصرف گانودرما فقط مخصوص افراد دارای بیماری و یا اختلالی خاص نیست و افراد سالم هم میتوانند از آن استفاده کرده و از تمام خواص موجود در گانودرما بهره مند شوند.

گانودرما و سایر بیماری ها

طبق آخرین تحقیقات انجام شده در رابطه با قارچ گانودرما، این قارچ میتواند بر روی پیشگیری و کمک به درمان ۳۰ نوع مختلف بیماری تاثیر موثر و مثبت داشته باشد که در زیر نام برخی از این بیماریها آورده شده است:

می خواهم از اخبار ویژه سایت گانودرما مطلع شوم

عضویت در خبرنامه
2 دیدگاه در “گانودرما و فشار خون

 • سلام کسانی این قهوه را برای مواردی خواص به فروش میرسونند ..مثلا نازایی آیا تاثیر گذار است در نازایی و کم تحرکی مردان ؟

  • گانودرما دارو نیست که باعث درمان یا برطرف شدن کامل اختلالات بشه و به عنوان یک مکمل عذایی فقط میتونه باعث کمک به کنترل اختلالات بکنه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *