گانودرما چیست؟

گانودرما چیست و چه خواصی دارد؟

سلامتی، مسئله مشترکی است که دغدغه همه ما انسان هاست و حفظ و ارتقای سلامتی، یکی از مهم ترین ارزش هایمان است که روزانه به آن اهمیت می دهیم و برای آن تلاش می کنیم. امروزه با گسترش علم و صنعت، مکمل های غذایی و دارویی بسیاری تولید شده اند که هر کدام خواص ویژه خود را ارائه می دهند و به حفظ و ارتقای سلامتی افراد کمک ویژه ای می کنند. در حال حاضر در کشور های توسعه یافته جهان مکمل های غذایی و دارویی، بخشی از سبد غذایی افراد با سنین مختلف (علی الخصوص میان سال ها و سالمندان) را تشکیل می دهند. اما اینجا قرار است با یک مکمل طبیعی و شگفت انگیز با نام قارچ گانودرما آشنا شویم که حاوی بیش از ۴۰۰ ماده ارزشمند برای سلامتی است و خواص متنوع و منحصربفردی دارد و در عین حال به دلیل طبیعی بودن آن، برای اکثر افراد جامعه قابل استفاده است. همچنین انواع محصولات گانودرما را از معتبر ترین تولید کنندگان ایرانی، برای شما آماده کرده ایم تا با خیالی راحت و در سریعترین زمان آنها را خرید و مصرف نمایید. در ادامه به ترتیب به این سوالات پاسخ خواهیم داد: گانودرما چیست و چه خواصی دارد؟ ترکیبات ویژه قارچ گانودرما چیست ؟ عوارض و مضرات قارچ گانودرما چیست ؟ روش های تهیه و مصرف قارچ گانودرما چیست ؟ قهوه گانودرما چیست ؟

قارچ گانودرما

گانودرما چیست

گانودرما نام یک قارچ با ویژگیها و خواص فراوان است که تقریبا چهار هزار سال پیش برای اولین بار در کشور چین کشف شد و به دلیل خواص دارویی و درمانی فراوانی که داشت به سرعت در کانون توجه قرار گرفت و امروزه به عنوان یکی از اصلی ترین مکملهای غذایی در رژیم غذایی بسیاری از افراد در سرتاسر دنیا قرار گرفته است.

گانودرما در شرق آسیا با نام های دیگری از جمله ریشی و لینگ ژی هم شناخته میشود. جالب است بدانید که کمیاب بودن این قارچ در گذشته، امکان استفاده آن را برای همگان میسر نمیکرد و به همین دلیل در چین باستان فقط افراد مهم کشور مثل پادشاهان و شاهزادگان اجازه مصرف آن را داشتند. در تصویر می توانید جایگاه گانودرما را در میان گیاهان دارویی مورد استفاده در طب سنتی چین به عنوان گیاه برتر مشاهده فرمایید.

گانودرما چیست

با گذشت زمان این قارچ شگفت انگیز در خیلی از کشورهای دنیا از جمله کشور خودمون ایران هم کشف شد اما نکته ی حائز اهمیت این است که گانودرما دارای چندین و چند گونه است که البته همه ی گونه های آن سودمند و ارزشمند نیستند و حتی خیلی از این گونه ها سمی و غیرقابل استفاده نیز میباشند.
اما ارزشمندترین و با کیفیت ترین گونه ی این قارچ، گونه ی گانودرما لوسیدوم میباشد که گران قیمت ترین گونه ی آن هم به حساب می آید. در واقع میتوان به صراحت گفت که تنها گونه ی گانودرما که ارزش مصرفی دارد و مناسب جهت مصارف متعدد میباشد همین گونه ی لوسیدوم آن میباشد.

قارچ گانودرما

ترکیبات ویژه گانودرما چیست

در گانودرما بیش از ۴۰۰ ماده ارزشمند برای سلامتی موجود است. وجود ترکیبات کمیاب و حائز اهمیت در گانودرما لوسیدوم باعث شده که امروزه افراد بسیاری برای تقویت جسمانی، پیشگیری از انواع مختلف اختلالات و بیماری ها و بهبود شرایط سلامتی خود از آن استفاده کنند. در ادامه به برخی از مهمترین ترکیبات اشاره خواهیم کرد:

 • ژرمانیوم ارگانیک

  باعث بهبود جریان خون در بدن میشود که نتیجه آن احساس خستگی کمتر و افزایش اکسیژن رسانی به بافتها و اندامهای مختلف بدن ازجمله پوست، مو و مغز میباشد. همچنین ژرمانیوم ارگانیک تاثیر بسیار زیادی در دفع سموم بدن نیز دارد.

 • سوپر اکسید دیسموتاز

  باعث کندی در روند پیر شدن سلولهای بدن و در نتیجه جوانسازی میشود.

 • پلی ساکارید

  همان ماده ای که وجودش باعث میشود که به سرطان مبتلا نشویم، همچنین پلی ساکارید ها باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شده و کلسترول و چربی خون را هم کاهش میدهند.

 • تری ترپن

  باعث بهبود عملکرد گوارش شده و میتواند در برطرف کردن آلرژی و التهاب نقش موثری را ایفا کند.

 • آدنوزین مونو فسفات

  باعث از بین رفتن گرفتگی در عروق قلبی و درنتیجه کاهش احتمال سکته از جمله سکته مغزی میشود.

 

گانودرما چیست؟

خواص گانودرما چیست

وجود ترکیبات فراوان و متنوع در گانودرما لوسیدوم باعث ایجاد خواص متنوعی در این قارچ شده است. به طور خلاصه پس از وارد کردن این مکمل طبیعی به رژیم غذایی شما، ۴۰۰ ماده ارزشمند آن ماموریت خود را در بدن شما شروع می کنند:

گانودرما به عنوان یک گیاه آداپتوژن تاثیر استرس روزمره بر بدن شما را کاهش می دهد. آداپتوژن ها محافظت کننده عصبی، ضد خستگی، ضد افسردگی، تنظیم کننده و بهبود دهنده کیفیت خواب نیز هستند. (منبع)  فشار، چربی و قند خونتان را تنظیم می کند (منبع۱ ، منبع۲ ، منبع۳). تری ترپن (یکی از ترکیب های مهم گانودرما) تمامی التهاب های بدنتان را از بین می برد و از التهاب های بعدی نیز جلوگیری می کند که نتیجه این فرآیند در پوست شما منجر به جوانسازی می شود (منبع). ژرمانیوم ارگانیک موجود در گانودرما بهبود جریان خون، فرآیند دفع سموم و اکسیژن رسانی به سلول ها و بافت های بدن را به ارمغان می آورند که نتیجه آن احساس خستگی کمتر می باشد (منبع). گانودرما و آنتی اکسیدان های متنوع و فراوانی که دارد باعث تقویت سیستم ایمنی شما می شود، همچنین پلی ساکارید ها و چندین ماده عامل دیگر ضمن اینکه تنظیم سیستم ایمنی را به خوبی انجام می دهند و در کنار هم بهترین سلاح در برابر سرطان و عفونت ها را شکل می دهند (منبع۱ ، منبع۲). در نهایت پلی ساکارید ها در کنار پپتید ها و سوپر اکسید دیسموتاز روند پیری شما را کند می کند (منبع). همچنین گانودرما حاوی مقادیر زیاد و متنوعی از ویتامین ها و مواد معدنی می باشد.

خواص گانودرما

 

برای کسب اطلاعات کامل درباره خواص گانودرما و تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است به صفحه خواص گانودرما مراجعه فرمایید.

تاثیر بر بیماریهای مختلف

حال که می دانید خواص قارچ گانودرما لوسیدوم چیست، جالب است بدانید با توجه به تحقیقات به عمل آمده در رابطه با خواص و تاثیرات این قارچ و همچنین مقالات متعدد منتشر شده در این زمینه، این قارچ میتواند بر روی پیشگیری و کمک به درمان نزدیک به ۳۰ نوع بیماری مختلف تاثیر موثر و مثبت داشته باشد.
لازم به ذکر است که گانودرما به هیچ وجه دارو نبوده و مصرف آن به عنوان داروی درمانی و یا جایگزین کردن آن به جای سایر دارو ها به هیچ وجه توصیه نمیشود و در واقع ما این قارچ را به عنوان یک مکمل غذایی دارویی میشناسیم، آن هم نه یک مکمل معمولی، بلکه یک مکمل غذایی بسیار پر خاصیت و منحصر بفرد که مصرف آن میتواند باعث تقویت و ارتقای سطح سلامتی شما شود.

گانودرما

مشکلات و اختلالاتی که خواص گانودرما می تواند برای آنها موثر و مفید باشد را میتوان به صورت زیر دسته بندی کرد :
انواع سرطان
مشکلات قلبی و عروقی از جمله فشار خون و کلسترول
مشکلات گوارشی و کلیوی
مشکلات پوستی
مشکلات کبدی از جمله کبد چرب
مشکلات تنفسی و ریوی از جمله آسم و برونشیت
مشکلات مفصلی
اختلالات مغزی از جمله آلزایمر
اختلالات عصبی از جمله پارکینسون
اختلالات خواب از جمله بی خوابی
میتوانند به واسطه ی گانودرما تا حد قابل قبولی کنترل شوند و حتی در برخی از بیماریها میتوان از مصرف طولانی مدت (مصرف بیش از ۱ سال که بسته به افراد مختلف نیز متغیر خواهد بود) انتظار بهبودی و درمان داشت .

در حال حاضر(سال ۲۰۱۹ – ۱۳۹۸) تعداد ۲۵۴ مقاله علمی بین المللی و ۱۳۷ مقاله علمی ایرانی درباره گانودرما و خواص مختلف آن منتشر شده است.

مقالات علمی بین المللی درباره گانودرما

مقالات علمی ایرانی درباره گانودرما

 

گانودرما چیست و چه خواصی دارد

خواص متعدد و متنوع این قارچ موجب کمک به پیشگیری و کنترل و درمان طیف وسیعی از بیماری ها می شود:

جهت مطالعه ی بیشتر راجع به خواص و نحوه ی تاثیرگذاری بر بدن: خواص گانودرما

عوارض قارچ گانودرما چیست

مصرف گانودرما به صورت بلند مدت به دلیل یکی از خاصیت های اصلی آن یعنی سم زدایی با برون ریزی هایی همراه است، اگر چه این برون ریزی در اکثر موارد از طریق ادرار و تعریق انجام می شود، ولی در صورت وجود مقدار سموم بالا در بدن شما ممکن است این برون ریزی به اشکالی مانند خلط، جوش، اسهال، حالت تهوع، سردرد صورت گیرد.

گانودرما چیست

اگر در مراحل مصرف گانودرما علائم بالا در شما ظهور کرد، نشانه وجود سموم فراوان و سمزدایی قوی در بدن شما است و این نشانه ها کاملا موقتی و زودگذر هستند و با تداوم مصرف گانودرما بدن شما کاملا سمزدایی شده و سطح بالاتری از سلامتی را تجربه خواهید کرد.

در منابع معتبر بین المللی در مورد استفاده از گانودرما به صورت پودر خام، احتمال مسمومیت کبد گزارش شده است (منبع: مجله سلامتی webmd)

به منظور جلوگیری از این مسمومیت می بایست پودر قارچ گانودرما حتما به صورت دمنوش میل شود و در ابتدا مصرف را با نیم گرم در روز آغاز نموده و به تدریج در روزهای بعد میزان آن را افزایش دهید و مراقب باشید که این میزان بیشتر از چهار گرم در روز نشود. همچنین پس از هر ۱۰۰ روز مصرف، ۱۰ الی ۱۵ روز دوره استراحت یا عدم مصرف در نظر بگیرید.

عوارض قهوه گانودرما

عوارض قهوه گانودرما با توجه به استفاده از عصاره گانودرما در آن، بسیار کمتر از سایر روش ها است و عوارض مربوط به قارچ گانودرمای خام را به هیچ وجه ندارد. البته در صورت مصرف بیش از دو فنجان در روز ممکن است عوارض قهوه گانودرما خود را نشان دهد.

موارد منع مصرف گانودرما چیست ؟

 • زنان باردار و شیرده
 • افرادی که در پنج سال اخیر، عمل پیوند اعضا داشته اند.
 • افرادی که آسپرین بزرگسال استفاده می کنند.

چگونه گانودرما را تهیه و مصرف کنیم ؟

گانودرما پوسته ی سخت و چوب مانندی دارد که مصرف آن را دشوار می کند. در نتیجه اول باید گانودرما را فرآوری کنیم تا بتوانیم راحت مصرف کنیم و از تمام خواص آن بهره ببریم.

گانودرما به صورت های مختلفی مانند پودر، قارچ خشک شده، کپسول، دمنوش، شامپو، صابون و قهوه مصرف می شود.

پودر قارچ گانودرما

ساده ترین روش مصرف گانودرما استفاده از آن به صورت پودر می باشد. البته این پودر به صورت دمنوش مصرف می شود و به هیچ وجه نباید به صورت مستقیم مصرف گردد. قیمت قارچ گانودرما در ایران (به صورت پودر قارچ گانودرما یا قارچ گانودرما خشک)، گرمی یک الی دو هزار تومان است.

روش های مصرف گانودرما

البته لازم است در اینجا به این نکته اشاره کنیم که هر پودری، لزوما خواص معرفی شده در این سایت را ندارد و حتی ممکن است موجب مسمومیت در کبد شود. لذا در خرید پودر می بایست به نکات زیر توجه شود:

 • نژاد آن گانودرما لوسیدوم یا گانودرما قرمز باشد.
 • حتما از نوع پرورشی باشد (قارچ وحشی نباشد) و از بذر های اصلی و شناسنامه دار استفاده شده باشد.
 • تحت شرایط استاندارد محیطی و با یکی از روش های علمی کاشت گانودرما، پرورش یافته باشد.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر درباره پودر قارچ گانودرما،نحوه مصرف آن و خرید محصول معتبر می توانید به این صفحه مراجعه فرمایید: پودر قارچ گانودرما

همچنین می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به خرید قارچ گانودرما به این صفحه مراجعه نمایید: خرید قارچ گانودرما

قهوه گانودرما

معروف ترین روش مصرف گانودرما لوسیدوم در دنیا ترکیب آن با قهوه است که به این ترتیب ما میتوانیم با صرف روزانه یک فنجان ” قهوه گانودرما ” در طعم های مختلف از تمام خواص گانودرما بهره مند شویم.

قهوه به دلیل دارا بودن کافئین طبیعی و همچنین خواص منحصر بفرد دیگری که دارد به عنوان مکمل در کنار گانودرما عمل می کند و خواص جدید و مضاعفی را بوجود آورده و همچنین باعث افزایش جذب گانودرما می شود.

*میزان کافئین و شکر موجود در قهوه گانودرما کاملا استاندارد است و حتی بیماران قلبی و دیابتی نیز با مصرف آن دچار مشکل نمی شوند

قهوه سوپریم گانودرما؛ قهوه گانودرما همراه با جینسینگ

میزان مصرف مجاز قارچ گانودرما برای یک فرد بالغ حداکثر ۴ گرم در روز می باشد

خرید محصولات گانودرما

تداخلات دارویی گانودرما

یکی دیگر از نگرانی های افرادی که قصد خرید گانودرما به هر شکلی دارند، تداخلات دارویی آن است. باید خیال شما را راحت کنیم که به طور کلی گانودرما تداخل دارویی خطرناکی ندارد و با فاصله دو ساعته بین مصرف گانودرما و سایر دارو ها می توان به صورت ایمن آن را مصرف کرد. اما به خاطر برخی از خواص گانودرما ممکن است تداخلاتی با داروهای زیر به وجود آورد:

دارو های کاهنده قند خون: از آنجا که گانودرما قند خون را کاهش میدهد مصرف طولانی مدت و همزمان گانودرما و دارو های کاهنده قند خون ممکن است به کاهش بیش از حد قند خون شما بیانجامد، لذا با ادامه مصرف گانودرما همراه با این داروها به تدریج میزان مصرف دارو های کاهنده قند خون را کاهش دهید.

دارو های کاهنده فشار خون: به دلیل اثر کاهندگی فشار خون توسط گانودرما در صورت مصرف طولانی مدت و همزمان آن با داروهای کاهنده فشار خون ممکن است فشار خون شما بیش از حد کاهش پیدا کند، لذا با ادامه مصرف گانودرما، میزان مصرف داروهای کاهنده فشار خون را به تدریج کاهش دهید.

دارو های ضد انعقاد (لختگی) خون: این تداخل نیز مانند دو مورد دیگر می باشد و به خاطر خاصیت ضد لختگی گانودرما است ولی ضعیف تر از دو مورد قبلی می باشد و در مواقع مصرف مقدار زیاد گانودرما باید رعایت شود.

شیمی درمانی: گانودرما ممکن است اثر شیمی درمانی را کاهش دهد لذا بهتر است ۶ ماه بعد از آخرین شیمی درمانی، گانودرما مصرف شود.

به طور کلی بهتر است که ۲الی۳ ساعت بین مصرف انواع داروها و مصرف گانودرما، فاصله زمانی وجود داشته باشد.

قهوه گانودرما دکتر بیز

در کشور ما ایران و برای اولین بار و به عنوان دومین شرکت در دنیا، شرکت دکتر بیز توانسته با به کارگیری جدیدترین علوم در حوزه ی طب سنتی و گیاهان دارویی تنها کمپانی ایرانی باشد که به شکلی کاملا استاندارد قارچ گانودرما لوسیدوم را آن هم به ایده آل ترین شکل مصرفش یعنی ترکیب و فرآوری شده با قهوه در اختیار شما قرار دهد. تا همه با خیالی راحت و طعمی بی نظیر بتوانند از این قارچ شگفت انگیز استفاده کنند و از فواید آن بهره ببرند.

خرید قهوه گانودرما

هر فنجان قهوه گانودرما حاوی ۲ گرم پودر گانودرما لوسیدوم خالص می باشد که از قسمت های اصلی و دارای خاصیت این قارچ استخراج شده است.

قهوه سوپریم

شرکت دکتر بیز یک قدم فراتر رفته است و این قارچ را با دو گیاه دارویی و پرخاصیت دیگر به نام های جینسینگ و خرنوب ترکیب کرده است و محصول ارزشمندی با نام قهوه سوپریم گانودرما را خدمت شما عرضه کرده است.

شامپوها و صابون گانودرما

محصولات آرایشی و بهداشتی گانودرما دکتر بیز

شامپو و صابون گانودرما دکتر بیز از محصولاتی هستند که میتوانند خواص این قارچ را برای پوست و موی شما به ارمغان بیاورند از جمله این خواص می توان به خاصیت تنظیم کنندگی و ترمیم کنندگی اشاره کرد. اگر مایل به کسب اطلاع بیشتر درباره این دو محصول و خواص آنها هستید به صفحات شامپو گانودرما و صابون گانودرما مراجعه فرمایید.

محصولات دکتر بیز

شرکت بیز به عنوان اولین و تنها شرکت ایرانی شناخته می شود که موفق به تولید و عرضه ی قهوه ی گانودرما و محصولات بهداشتی گانودرما آن هم با استاندارد های بین المللی شده است. اما محصولات دکتر بیز فقط به فرآورده های قارچ گانودرما ختم نمی شود و این شرکت ایرانی از چند سال گذشته تا کنون به شکلی کاملا تخصصی و آکادمیک اقدام به تولید و عرضه ی محصولات سلامت محور زیادی کرده است. شما عزیزان می توانید از طریق لینک رو به رو با سایر محصولات سلامت محور شرکت بیز آشنا شوید: محصولات دکتر بیز

ganuderma.ir

درباره گانودرما دات آی آر

سایت تخصصی Ganuderma.ir به عنوان اولین و معتبرترین سایت تخصصی و فروشگاه محصولات معتبر گانودرما در ایران شناخته میشود که با فراگیری جدیدترین علوم حوزه ی گانوتراپی و دارا بودن تیم مشاوره و پشتیبانی مجرب اقدام به توزیع هر چه مطلوبتر و حرفه ای تر فرآورده های گانودرما آن هم به شکلی کاملا مستقیم و بدون واسطه می نماید. ضمنا سایت Ganuderma.ir اصل بودن و مجوز دار بودن محصولات عرضه شده خود را تضمین می نماید.

همه ی شما عزیزان از این پس میتوانید با ثبت سفارش از Ganuderma.ir عضو باشگاه مشتریان ما با نام “گانو اکانت” شده و علاوه بر دریافت امتیازات و خدمات مخصوص اعضای باشگاه، سلامتی را به خود و عزیزانتان هدیه دهید.

برخی از مهمترین ویژگیهای کلیدی Ganuderma.ir :

 • تخفیف های باورنکردنی مخصوص اعضای باشگاه مشتریان
 • مشاوره تخصصی و دوره ای (حین مصرف) مخصوص اعضای باشگاه مشتریان
 • مشارکت در فروش: پرداخت پورسانت معرفی مخصوص اعضای باشگاه مشتریان
 • پیشنهاد های ویژه که از طریق پیامک مطلع خواهید شد

و برنامه هایی که به زودی افتتاح می شود…

اطلاع از اخبار از طریق پیامک:
57 دیدگاه در “گانودرما چیست و چه خواصی دارد؟

  • درمان خیر ولی میشه کنترل کرد و از پیشرفتش تا حدودی جلوگیری کرد

   جهت دریافت مشاوره تخصصی لطفا فقط با شماره های قرار داده شده داخل پیج تماس بگیرید و یا از طریق واتس اپ پیام دهید

  • خیر دیابت و قند خون بالا درمان صد در صدی ندارند و از دسته ی بیماری هایی هستند که باید کنترل بشن تا پیشرفت نکنند و خطرناک نشن که قهوه ی گانودرما یکی از اصلی ترین محصولات برای کنترل دیابت و قند خون می باشد.
   قارچ گانودرما با تنظیم ترشح هورمون انسولین در بدن و بهبود عملکرد غده ی پانکراس می تواند باعص کنترل دیابت بشود.
   لطفا جهت دریافت مشاوره ی تخصصی فقط با شماره ی قرار داده شده در داخل سایت تماس بگیرید و یا با همان شماره از طریق واتس اپ پیام دهید

  • بله؛ زگیل تناسلی یک بیماری ویروسی بوده که تنها راه کنترل و درمان آن تقویت سیستم ایمنی بدن می باشد. طبیعتا قارچ گانودرما به عنوان یکی از قدرتمند ترین محصولات برای تقویت سیستم ایمنی بدن می تواند به شکل قابل توجهی بر روی کنترل و دفع ویروس از بدن نقش مهمی ایفا کنند.
   لطفا جهت دریافت مشاوره ی تخصصی فقط با شماره ی قرار داده شده در داخل سایت تماس بگیرید و یا با همان شماره از طریق واتس اپ پیام دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.